More

    Манул

    Манул — тварина розміром з домашню кішку: довжина його тіла 52-62 см, хвоста 22-26 см; важить 3-5 кг. Від звичайної кішки відрізняється щільнішим, масивнішим тілом на коротких товстих лапах і дуже густим хутром (волосини довжиною до 7 см). Голова у манула невелика, широка і сплющена, з маленькими округлими широко розставленими вушками. Очі жовті, зіниці яких при яскравому світлі, на відміну від зіниць очей домашньої кішки, не набувають форми щілин, а залишаються круглими. На щоках — пучки подовженого волосся (баки). Хвіст довгий і товстий, із закругленим кінчиком.

    Хутро у манула найпухнастіше та найгустіше серед котячих. Забарвлення хутра є комбінацією світло-сірого та палево-вохристого кольорів; волоски мають білі кінчики, внаслідок чого створюється враження, що хутро манула припорошене снігом. На задній частині тулуба і на хвості є вузькі темні поперечні смуги. З боків мордочки від кутів очей йдуть вертикальні чорні смуги. Кінчик хвоста чорний. Низ тіла бурий з білим нальотом.

    Своєрідна зовнішність манула стала підставою для гіпотези, що цей дикий кіт споріднений з перськими кішками, які схожі на нього пухнастим хутром, округлими формами та досить незвичайною для решти видів кішок формою голови.

    Інші епізоди